26 24 29 27 25 21 0 0 0 0
··· ···
··· ···

Komplet punktów dla ekipy Anastasiego

LOTOS Trefl Gdańsk wygrał z Jastrzębskim Węglem 3:1 (25:20, 23:25, 25:17, 30:28) i przesunął się na 3. miejsce w ligowej tabeli. MVP: Mateusz Mika.

Pierwszy punkt w niedzielnym spotkaniu zdobył Amerykanin Murphy Troy. Następnie Mateusz Mika zaserwował asa. Jastrzębianie odpowiedzieli świetnymi kontrami w wykonaniu Alena Pajenka oraz Michała Łasko (2:2). Skuteczne akcje Sebastiana Schwarza pozwoliły gospodarzom uzyskać dwupunktowe prowadzenie. Utrzymało się ono na pierwszej przerwie technicznej. Po kolejnym asie serwisowym Miki przewaga gdańszczan wzrosła do trzech „oczek”. Obie ekipy popełniały sporo błędów w polu serwisowym. Na drugiej przerwie technicznej rywale Jastrzębskiego Węgla prowadzili 16:13. Dwa razy w krótkim czasie zawodnicy JW nadziali się na gdański blok (17:13). Jastrzębianie mieli problem z zatrzymaniem skutecznego Sebastiana Schwarza (20:15). Po dwóch niewykorzystanych setbolach LOTOS zamknął partię na swoją korzyść po akcji Troya.

Pierwszy fragment drugiego seta był bliźniaczo podobny do tej samej części premierowej partii. W szeregach rywali świetnie prezentowali się skrzydłowi: Schwarz oraz Troy. Po asie Amerykanina gdańska drużyna prowadziła 7:4. Wkrótce potem tym samym odpowiedział Grzegorz Kosok i było 7:6. Później jastrzębianie skasowali dwupunktową przewagę LOTOS-u, a stało się tak po tym, jak Michal Masny pojedynczym blokiem zastopował na siatce Mikę (po 8). Niebawem trener Roberto Piazza wziął przerwę na żądanie, bo przeciwnicy mieli już trzy punkty w zapasie (12:9). Jastrzębianie zerwali się do odrabiania strat i przez moment wydawało się, że nawet doszli rywali. Po wideo weryfikacji sędziowie przyznali jednak punkt gospodarzom. Zamiast 14:14 zrobiło się 14:16, a wkrótce potem 14:18. Ale nawet to nie złamało śląskiej drużyny. Znakomite zagrywki Łaski w połączeniu ze świetną dyspozycją blokujących przyniosły gościom wyrównanie, a następnie przewagę 22:19. Parę razy z dobrej strony pokazał się w ataku i bloku Guillaume Quesque (23:21 dla JW). Po akcji wprowadzonego na plac gry Mateusza Malinowskiego jastrzębianie triumfowali w secie (25:23).

Trzecia partia miała wyrównana przebieg do stanu po 4. Sytuacja na placu gry odmieniła się, gdy w polu serwisowym zameldował się Wojciech Grzyb. Środkowy bloku LOTOS-u trzykrotnie posłał na stronę Pomarańczowych trzy asy serwisowe (8:4). Przy stanie 12:6 jastrzębski szkoleniowiec dokonał podwójnej zmiany, zmieniając atakującego i rozgrywającego. Bezpieczna przewaga gdańszczan dawała im spory komfort gry. W ataku LOTOS-u kilka razy błysnął Grzyb, który mimo nie najlepiej dogranych piłek, radził sobie z jastrzębskim blokiem. Roberto Piazza próbował zapobiec niekorzystnym wydarzeniom boiskowym poprzez branie przerw na żądanie, ale przełomu one nie przyniosły. Po zagrywce punktowej Troya LOTOS zyskał pierwsze setbole w tej partii (24:15). Dwa razy górnicza drużyna się wybroniła, ale wobec kiwki Grzyba okazała się bezradna.

W czwartą partię zespół trenera Piazzy wszedł w niezłym stylu. Jastrzębianie prowadzili 6:4, ale wówczas zaczął im uprzykrzać życie skuteczny w ofensywie Mika. Na pierwszej przerwie technicznej Pomarańczowym pozostał jeden punkt w zapasie. Do drugiej przerwy technicznej przewaga zmieniała się raz na korzyść jednego, raz drugiego zespołu. Najpierw 12:10 prowadzili gospodarze. Potem, po błędzie Schwarza było 14:13 dla Jastrzębskiego Węgla. Po drugiej przerwie technicznej gdański zespół zyskał trzypunktowy zapas. Stało się tak dzięki punktowej zagrywce Miki. Od stanu 20:17 jastrzębianie rozpoczęli swój punktowy pościg, a prym wiódł w tym kapitan zespołu, Łasko. Jego akcje na zagrywce i w ataku dały wyrównanie, a następnie prowadzenie. Po błędzie Grzyba wynik brzmiał 23:21 dla Pomarańczowych.  Jastrzębie miało pięć piłek setowych, ale nie zdołało ich wykorzystać. Natomiast rywale swoją szansę zamienili na wygraną w secie i całym meczu 3:1. Spotkanie asem serwisowym zakończył Damian Schulz.

LOTOS Trefl Gdańsk: Troy, Falaschi, Gawryszewski, Grzyb, Schwarz, Mika, Gacek (libero) oraz Czunkiewicz, Schulz, Ratajczak; Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Kosok, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Filippov, Popiwczak, Kańczok.