Asseco-ResoviaAZS-CzestochowaAZS-Politechnika-WarszawskaBBTS-Bielsko-BialaCerrad-Czarni-RadomCuprum LubinEffector-KielceIndykpol-AZS-UWM-OlsztynJastrzebski-WegielLotos-Trefl-GdanskMKS Banimex BędzinPGE-Skra-BelchatowTransfer-BydgoszczZAKSA-Kedzierzyn-Kozle

Stanowisko AZS PW w sprawie Michała Kubiaka

author:azspw.com, created: 4 october 2011 , 21:50, comments: 56
Avarage rating
 
Click to rate this article.
W związku z orzeczeniem Sądu Polubownego Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej z dnia 30 września 2011 roku odrzucającego pozew pana Michała Kubiaka, prezentujemy aktualne stanowisko naszego Klubu.

1. Pan Michał Kubiak pozostaje zawodnikiem AZS Politechnika Warszawska, zgodnie z umową z dnia 29 lipca 2010 roku o uprawianie sportu profesjonalnego i świadczenie usług managersko – reklamowych, zawartej na dwa sezony 2010/11 i 2011/12. Na jej podstawie w zeszłym sezonie PZPS wydał mu licencję zawodniczą na grę w AZS, a PLPS zatwierdził jako zawodnika naszego Klubu. Nikt nie kwestionował ważności tego kontraktu przez cały poprzedni sezon, kiedy to zawodnik reprezentował barwy AZS.

2. W powyższych okolicznościach, pan Michał Kubiak według oświadczeń medialnych zawarł po sezonie 2010/11 równoległy kontrakt z innym klubem siatkarskim PlusLigi wbrew stanowisku AZS prezentowanym wszystkim zainteresowanym stronom.

3. Sąd Polubowny Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej orzeczeniem z dnia 30 września 2011 roku odrzucił pozew pana Michała Kubiaka przeciwko AZS o ustalenie nieobowiązywania kontraktu w sezonie 2011/2012, nie kwestionując przy tym jego ważności.

4. Kontrakt z AZS z 2010 roku nie został zatem do dnia dzisiejszego skutecznie podważony ani rozwiązany. Ewentualne dalsze roszczenia zawodnika na tym etapie, mogą być zgłaszane wyłącznie do sądu powszechnego. Klubowi nie wiadomo, żeby taki proces został wszczęty. Zwolnienie się przez pana Michała Kubiaka z obowiązku gry na rzecz AZS sezon w bieżącym sezonie, może nastąpić wyłącznie po uprzedniej zapłacie stosownego odstępnego na rzecz naszego Klubu.

5. Strony obowiązuje zatem nadal kontrakt z 2010 roku i brak jest podstaw do odmowy wydania panu Michałowi Kubiakowi licencji przez PZPS na grę w AZS i zatwierdzenia tego przez PLPS. Jest to bowiem ta sama umowa, która została zaakceptowana przez władze siatkarskie w poprzednim sezonie.

6. Apelujemy do władz polskiej siatkówki o brak aprobaty dla działań zawodników pozostających w sprzeczności z prawem, zasadami sportowymi i fair play, które miałyby zmierzać do obejścia obowiązujących postanowień Kontraktu, a w szczególności obowiązku zapłaty umówionej kwoty odstępnego, przewidzianej przez strony właśnie na wypadek woli wcześniejszego rozwiązania łączącej ich umowy.

7. AZS Politechnika Warszawska pragnie wskazać zarazem, że nie zamierza wbrew woli pana Michała Kubiaka zatrzymywać go w swojej drużynie. Jednakże zmiana przynależności klubowej tego zawodnika winna się odbyć w sposób przewidziany w obowiązującym strony kontrakcie oraz z poszanowaniem dobrych obyczajów.

    


You have to log in to add comments.

Komentarze użytkownikówData dodania |Popularność | Bez stronnicowania
0
Podoba mi się
Nie podoba mi się
Oznacz do modeacji
~adam
o godz. 08:54:31 dodał komentarz z numeru IP: 46.205.122.*
Bardzo dobre oświadczenie.
 
0
Podoba mi się
Nie podoba mi się
Oznacz do modeacji
~mf.
o godz. 09:04:43 dodał komentarz z numeru IP: 178.73.48.*
Ci, którzy krytykują prezes Dolecką, są po prostu śmieszni. Od dawna prezes Dolecka mówiła, że Kubiak ma ważny kontrakt z PW, ale że można go wykupić za tyle i tyle. Czy dziwne jest, że w tej sytuacji chce pieniędzy, które się jej klubowi należą? To nie jest jej wina, że doszło do tak kuriozalnej sytuacji.
 
0
Podoba mi się
Nie podoba mi się
Oznacz do modeacji
~BRu
o godz. 09:06:36 dodał komentarz z numeru IP: 91.208.10.*
A może Pan Michał wreszcie przemówi i sam powie po co ten cały dym i kto mu podpowiedział, jak tu obejść i oszukać stan faktyczny.Problem jest taki, że w akademickim klubie przestrzega się podpisanych umów. A może czas najwyższy zacząć eliminować wszelkiej maści tzw. wszystkowiedzących i prowadzących młodych zawodników na manowce kariery. Bo kariera MK wisi na włosku jeśli sąd arbitrazowy CEV uzna, że podpisał dwa kontrakty.
 
0
Podoba mi się
Nie podoba mi się
Oznacz do modeacji
~dino
o godz. 09:37:58 dodał komentarz z numeru IP: 87.239.74.*
Oj wy matołki,czym się tak podniecacie,czy wy myślicie ,że gdyby była sprawa do końca czysta to Grodecki nie dałby tych śmiesznych 200000zł ,przestańcie się kompromitować.Na 1000% Kubiak zagra w Jastrzębiu.Nawet gdyby teraz dla tkz. ,,świętego spokoju,,Jastrzębie musiało zapłacić to zapłaci a potem wyegzekwuje te pieniądze w sądzie powszechnym.Nie dorabiajcie żadnej drugiej prawdy ,jak nie macie o niej zielonego pojęcia.
 
0
Podoba mi się
Nie podoba mi się
Oznacz do modeacji
~brawo
o godz. 09:38:21 dodał komentarz z numeru IP: 83.17.85.*
BRu jak to nie wiesz kto mu podpowiadał? Wszyscy to wiedzą że Leon B., który był również na rozprawie w sądzie polubownym. Zgadzam się z MF, że Dolecka trzyma sie warunków kontraktu a cała afera to niestety przez Michała, który zachowuje sie jak gówniarz zamiast sprawę postawić jak prawdziwy facet.
 
0
Podoba mi się
Nie podoba mi się
Oznacz do modeacji
~aga
o godz. 09:38:29 dodał komentarz z numeru IP: 83.30.210.*
Ciekawe ilu wartościowych zawodników będzie zainteresowanych grą w Politechnice w przyszłości po aferze z Michałem?? Świetną reklamę klubowi robi p. Dolecka! Wychodzi na to, że zanim podpisze sie umowę z PW trzeba zatrudnić zastępy prawników, bo co prawnik to inna interpretacja tego samego dokumentu...
 
0
Podoba mi się
Nie podoba mi się
Oznacz do modeacji
~tomek 3.20
o godz. 09:39:38 dodał komentarz z numeru IP: 46.204.32.*
Zawodnik podpisujący kontrakt nie jest dzieckiem, zarzuty że pani prezes chodzi tylko o kasę nie są zarzutami. Nikt nie rozdaje swoich pieniędzy i dba by przynosiły zysk. Pazerność zawodnika i jego menadżera powodują że mamy doczynienia z ewidentnymi działaniami o znamionach oszustwa.
 
0
Podoba mi się
Nie podoba mi się
Oznacz do modeacji
~śmiech
o godz. 09:40:30 dodał komentarz z numeru IP: 89.72.151.*
cała ta sprawa świadczy, że nasi siatkarscy prawnicy i menadżerowie nadają się do tej pracy jak skóra z koziej d... na bęben. Kasę sczesać z zawodnika a reszta się nie liczy, a myślenie o przyszłości zawodnika ogranicza sie do tego gdzie lepiej płacą i prowizja będzie większa
 
0
Podoba mi się
Nie podoba mi się
Oznacz do modeacji
~dino
o godz. 09:43:23 dodał komentarz z numeru IP: 87.239.74.*
A tak w ogóle porównywanie i powoływanie się na aspekty moralne ludzi związanych z tą warszawską ,,,manufakturą,,wywołuje u mnie odruch wymiotny.Nie kto inny jak ludzie z tamtego środowiska mają wiele ,,,grzeszków,,na sumieniu,choćby słynne kupczenie miejscami w lidze.
 
0
Podoba mi się
Nie podoba mi się
Oznacz do modeacji
~Specjalista
o godz. 09:44:21 dodał komentarz z numeru IP: 84.234.1.*
Wieśniaki z częstochowy mogłby sobie parkiet wymienić bo w tym zagajniku wygląda jak w szkole podstawowej. Hahaha.
 
 
 
Photo gallery
 
 

Newsletter

Najświeższe informacje codziennie
wprost na Twoją skrzynkę pocztową.
Wpisz swój e-mail poniżej i kliknij OK.
SPONSOR TYTULARNY
SPONSORZY
MEDIA
PARTNERZY